Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – 24.11.2015r

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – 24.11.2015r

W dniu 24.11.2015r odbyło się kolejne  spotkanie  DKK  poświęcone książce „Sześć  pięter luksusu”
Cezarego  Łazarewicza.
Recenzje czytelników:
„ Książka ukazuje  historię Domu  Braci  Jabłkowskich od momentu jego założenia, czyli od 1913r prawie do dzisiaj, a od II wojny światowej  batalię  o jego  odzyskanie przez  prawowitych właścicieli.
Działalność Domu  Handlowego Braci Jabłkowskich do wybuchu  wojny to prawdziwa „bajka”, luksus, szacunek dla klienta, dla personelu, prawie rodzinne  stosunki miedzy  pracownikami  a właścicielami (kolejnymi),to „coś”, co nie miało miejsca  nigdy potem i nigdy teraz.
Tradycja przekazywania Domu  zasługuje na  wielkie  uznanie  i szacunek, tak jak  i starania kolejnych  pokoleń do utrzymania  wysokiego  standardu  tego miejsca.
Obecnie  centra  handlowe to tylko  namiastka  tamtego handlu, chociaż i dziś różnica w stosunku do czasów PRL-owskich  jest kolosalna.

Instytut-Ksiki-logoDKKlogo_nprc

Życie ma smak

Opowieści o życiu, o tym jak ważne są wspomnienia i jak pouczające bywają podróże. Adela nad biebrzańskim rozlewiskiem, tajemniczy mężczyzna na ławce w Parku Skaryszewskim, zupa pomidorowa przygotowywana na werandzie, spotkanie dwojga samotnych ludzi, których połączyła nieuchwytna więź, dom nad potokiem do którego wraca syn…Małgorzata Kalicińska zaprasza nas do świata zlepionego z fragmentów historii kilku osób. Każda z nich zostaje przyłapana na krótki moment, niczym w fotograficznym kadrze. Wszystkie historie łączy jedno – jedzenie. Parujące kremowe zupy, które rozgrzewają, lekkie aromatyczne chłodniki na gorące dni i smaki dzieciństwa, które przywołują na twarzy uśmiech. To wszystko znajdziecie w tym wyjątkowym zbiorze opowiadań, okraszonym wspaniałymi przepisami.