VII kolejka 2015/2016

VII kolejka MLF 24.02.2016r
Za nami już siedem kolejek MLF-u. W minioną sobotę oglądaliśmy chyba najbardziej wyrównane spotkania z dotychczasowych. Grały ze sobą drużyny na zbliżonym poziomie, więc widowisko było naprawdę ciekawe. Na czele tabeli Zryw, który wyprzedza Taktycznych i Skałę, ale ma jeden rozegrany mecz więcej. Jednak na miejsce na podium ma szanse cała czołowa szóstka. Na MVP tej kolejki sędziowie wytypowali Miłosza Dudzika, bramkarza Chłopaków GDB. Jego drużyna przegrała bardzo wysoko, ale gdyby nie jego znakomita postawa, gracze Taktycznego na pewno ustanowili by strzelecki rekord ligi. W miniony weekend padły 44 bramki, sfaulowano 37 razy, a sędziowie pokazali 5 żółtych kartek.
Dobre Chłopaki vs Kamienna Wola 3:0 (0:0)
W tym meczu tylko zwycięstwo dawało Kamionce realne szanse do walki o podium. Spotkały się dwie drużyny, którym nie brakuje ogrania. Początek to wzajemne badanie swoich możliwości. Bez większych emocji pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:0. Wydawało by się, że w II części to Kamionka przejmie kontrolę nad meczem dzięki szerszej ławce rezerwowych. Jednak w 25’ prowadzenie dobrym Chłopakom daje niezawodny Jas, czym wyraźnie podcina skrzydła zielonym. Kilka minut później dokłada drugą bramkę. Kamionka w ferworze walki nie zauważa, że ma już na koncie 4 faule. Po kolejnym sędziowie dyktują karnego. Jas kompletuje hattrica i ustanawia wynik spotkania.
Bramki:
Dobre Chłopaki: Jas 3.
Kartki:
Kamienna Wola: Uliński 1 żółta
Zrywa Zaborowice vs Rewolwerowcy 5:3 (4:0)
Pojedynek drużyn, które walczą o najwyższe cele. Bardzo doświadczony Zryw kontra młody team Pistoletów. Rewolwerowcy swoim zwyczajem zaczynają bardzo kiepsko. Po trafieniach Tomaszewskiego i Pasierbka już po 5’ mają dwie bramki straty. Pomarańczowi tworzą bardzo zgrany kolektyw. Składną akcję wykańcza Nieszporek i mamy 3:0. Zryw gra bardzo spokojnie natomiast WR próbują zdobyć bramkę kontaktowa. Z zamieszania korzysta Arabasz i Zaborowice na przerwę schodzą bardzo spokojni. II połowę znów lepiej zaczyna Zryw, Arabasz zdobywa swoją drugą bramkę. Sygnał do pościgu Pistoletom daje filar obrony – Stradomski, który nie daje szans stojącemu w bramce Sipice. Kolejne dwa trafienia dokłada Wojna i wynik zaczyna wyglądać coraz lepiej. Zryw to jednak zbyt doświadczona drużyna żeby dała wydrzeć sobie zwycięstwo. Mecz kończy się 5:3, a pomarańczowi pozostają na pozycji lidera po VII kolejkach.
Bramki:
Zryw Zaborowice: Arabasz 2, Nieszporek 1, Pasierbek 1, Tamaszewski 1
Rewolwerowcy: Wojna 2, Stradomski 1.
Kartki:
Zryw Zaborowice: Sipika 1 żółta, Cecot1 żółta, Nieszporek 1 żółta.
Iskra vs Radośni 5:2 (1:0)
Mecz dwóch drużyn zamykających tabelę. W pierwszej połowie należy wspomnieć tylko o trafieniu „Szybkiej Nogi” dzięki czemu Iskra prowadziła 1:0. Całe szczęście II połowa to już ciut ciekawsze widowisko. Iskra dzięki większemu ograniu lepiej utrzymuję się przy piłce. W 26’ Romanowski rozpoczyna magiczne 3 minuty błękitnych. Dzięki 3 szybkim akcjom Iskra prowadzi 4:0 i może już spokojnie kontrolować spotkanie. Ostateczny cios zadaje bezlitosny Krawczyk w 37’. Radośni na otarcie łez zdobywają 2 bramki i niestety nadal pozostają bez punktów.
Bramki:
Iskra: Romanowski 2, Kowalczyk 1, Krawczyk 1, Sroka 1
Radośni: Kowalik 1. Mastalerz 1,
Skała vs Bliżyn 6:3 (3:2)
Mecz po, którym spodziewałem się osobiście najwięcej. Mimo, że tabela tego nie oddaje w moim odczuciu Bliżyn to naprawdę świetna drużyna, która po prostu w tym roku nie ma szczęścia. Wynik otwiera w 5’ najmłodszy Kwiatek. Gra wygląda bardzo równo. Cios za cios. W 10’ wyrównuje Majos. Jednak nie trwa to długo. Popularny Ryba odzyskuje prowadzenie dla Skały. Na 3:1 trafia Połeć. Bliżyn goni wynik. Kontaktową bramkę tuż przed syreną kończącą I połowę zdobywa Zygmunt. Druga cześć to nadal fantastyczna wyrównana walka. W 25’ najpierw bramkę dla Skały zdobywa Klusek, ale Kotowicz nie pozwala przeciwnikom odskoczyć i pokonuje Śliwińskiego. Pomarańczowi starają się utrzymać wynik, a Niebiescy za wszelką cenę odrobić straty. Chwilę dezorientacji Bliżyna w 34’ wykorzystuje Skała. Dwie szybkie akcje kończą się bramkami. Mimo bardzo dobrej gry Bliżyn znów przegrywa.
Bramki:
Skała Niekłań: Rybicki 2, Kwiecień P. 1, Połeć 1, Klusek 1, Kwiecień D. 1,
Bliżyn: Kotowicz 1, Zygmunt 1, Majos 1.
Kartki:
Skała Niekłań: Bednarz 1 żółta.
Taktyczny Piątek vs Chłopaki GDB 14:3 (6:0)
Na zakończenie kolejki prawdziwe strzeleckie widowisko TP i bramkarskie parady Dudzika z GDB. Taktyczni jak wynikało z komentarzy ligi Typerów mierzyli w tym meczu w rekord bramkowy ligi który wynosi 26 bramek i gdyby nie bramkarz GDB pewnie ten rekord by ustanowili. Mecz skończył się 14:3 co nie jest wcale takim złym wynikiem. Chłopaki GDB to jeszcze młoda drużyna, która ma spory potencjał i mamy nadzieję, że sprawią w tym sezonie jakąś niespodziankę.
Bramki:
Taktyczny piątek: Domagała 5, Kij 3, Bała 2, Staniszewski 2,Dobrowolski 1, Samobójcza
Chłopaki GDB: Kołodziej 2, Misiowiec 1,