Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – 23.09.2015 r.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – 23.09.2015 r.

Spotkanie  Dyskusyjnego Klubu Książki.
W dniu  23.09 2015 r odbyło się kolejne spotkanie DKK  podczas którego omawiano książki : Shahrnush Parsipur „Kobiety bez mężczyzn” oraz  A. Wendzikowskiej „Pytania o Hollywood  czyli o gwiazdach  bez tajemnic”
Recenzje czytelników: Książka  „Kobiety  bez mężczyzn” to powieść  o pięciu  irańskich kobietach, które  maja marzenia ,żeby kochać ,żyć inaczej, nie bać się odrzucenia przez otoczenie w razie  utraty  dziewictwa ,  nie być bitą i poniżaną przez mężczyzn.
Każda z nich pragnie  czego innego, bo pochodzą z różnych środowisk. Ostatecznie wszystkie znajdą się w cudownym ogrodzie Karadż, będącym utopijną  krainą bez  mężczyzn i rygorów tego  świata.
Ma on spełnić  ich  oczekiwania, I  niby tak jest, jednak wszystkie po  kolei go opuszczają, by z powrotem wrócić do społeczeństwa, w którym żyły. Czytelnik poznaje  ich codzienną  egzystencję irańskich kobiet. Współczuje im, czasem nie dowierza i na pewno  docenia życie w swoim kraju.
Książka  A. Wendzikowskiej  „Pytania  o Hollywood czyli o gwiazdach bez tajemnic”  to interesująca książka ukazująca  kulisy  pracy reporterki  filmowej. Jest kopalnią   wiadomości dla pasjonatów kina  o życiu różnych gwiazd, m.in. i tych z najwyższej półki. Można  pozazdrościć   reporterce jej  bardzo ciekawej pracy, licznych podróży do różnych  krajów, kontaktów ze znajomymi i cenionymi  ludźmi, bywania na światowych pokazach, na czerwonym  dywanie, ale z drugiej strony też  współczuje wyczerpujących  wywiadów, stresu i huśtawki nastrojów.
Widać jednak jej profesjonalizm w tym , co robi. S tara się być nieszablonowa, twórcza i  inspirująca.
Dzięki tej lekturze oglądam filmy z nastawieniem na role aktorów, o których  coś  więcej wiem.
„Anna  Wendzikowska  w swej książce  odsłania prawdę o stolicy filmu Hollywood poprzez  niebanalne portrety ludzi  kina. Każda  z gwiazd to  odmienna osobowość. Okazuje się , że  nie  zawsze  gwiazdorstwo deprawuje, a osoba wydające  się  za miłe i sympatyczne,  okazją się  niemiłymi i nudnymi. Typami. Tylko dotąd większość  ludzi odbierało Hollywood , jak  baśniową  krainę, zamkniętą  dla  przeciętnego człowieka. Anna Wendzikowska  potrafiła tę  krainę  odczarować  i pokazać jej prawdziwe oblicze.”

Instytut-Ksiki-logoDKKlogo_nprc

Program realizowany jest we współpracy i Instytutem Książki.
Dofinansowano ze środków  Instytutu Książki.