Link do Przyszłości

Ruszają spotkania w ramach projektu Link do przyszłości. Z przyjemnością informujemy, że biblioteka publiczna w Stąporkowie zakwalifikowała się do organizacji spotkań z młodymi profesjonalistami w ramach projektu Link do przyszłości. Ogółem do projektu zakwalifikowało się 100 instytucji w tym
4 biblioteki z województwa świętokrzyskiego. Nowością w tym roku będą werbinaria, czyli spotkania on-line.

Gościem 2 spotkań na żywo w dniu 10 lutego 2014 r. z młodzieżą szkół: ZSP im. St. Staszica i Publicznego Gimnazjum, w Stąporkowie będzie Krzysztof Kotkowicz, który zajmuje się administracją serwerami. W swojej karierze zawodowej pracował dla takich firm jak nasza-klasa.pl sp.z o.o. (obecnie NK.pl sp.z o.o.), Brandlay sp.z o.o. (ówczesny właściciel portalu grono.net)
i Europejskie Radio dla Białorusi. Pracował na etacie i jako freelancer, a od stycznia rozwija z powodzeniem własną działalność gospodarczą Angry Bytes. Od trzech lat wspiera w ramach wolontariatu Fundację infoShare, oferując swój czas i pomoc w trakcie konferencji. Jednocześnie swoją wiedzą oraz infrastrukturą serwerową wspiera inicjatywę Aula Polska, która wspiera kulturę przedsiębiorczości technologicznej oraz rozwój przedsiębiorców i innowatorów. W wolnym czasie prowadzi bloga, a jakiś czas temu udało mu się zaangażować kilkoro blogerów i uruchomili z mojej inicjatywy serwis o grach komputerowych dla niedzielnych graczy. Organizuje również ze swoją partnerką warszawskie spotkania użytkowników Twittera, a także jest pomysłodawcą i współorganizatorem ogólnopolskiego spotkania, połączonego z cyklem prelekcji.

Zapraszamy również do udziału w werbinariach, o których będziemy informować na naszej stronie.
Biblioteka publiczna w Stąporkowie zakwalifikowała się do organizacji spotkań z młodymi profesjonalistami
w ramach projektu Link do przyszłości. Ogółem do projektu zakwalifikowało się 100 instytucji w tym się 4 biblioteki z województwa świętokrzyskiego. Nowością w tym roku będą werbinaria, czyli spotkania on-line.

Grudzień : Temat spotkania z młodymi profesjonalistami – Własny biznes: stwórz sobie miejsce pracy
Wojciechem Syrockim innowatorem i przedsiębiorcą, właścicielem firmy RoboCAMP prowadzącej edukacyjne zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem programowalnych klocków LEGO (16.12.2014 godz. 9:00),
Urszulą Kluz-Knopek, graficzką komputerową, właścicielką firmy Studio Bakłażan zajmującej się projektowaniem graficznym oraz tworzeniem identyfikacji wizualnej(18.12.2014 godz. 9:00).

Styczeń: Temat spotkania Ciekawe zawody na wyciągnięcie ręki.
Ich gośćmi będą młodzi profesjonaliści wykonujący ciekawe, atrakcyjne dla młodzieży zawody, które ze względu na obco brzmiące nazwy mogą być im nieznane. Kalendarz styczniowych spotkań wygląda następująco:
Paweł Orzech, user experience designer, kieruje pracami nad tworzeniem aplikacji, a także dba o to, żeby korzystanie z nich było wygodne dla użytkowników (20.01.2015 godz. 9)

Wojciech Wieman, video menager w Onet.pl, dba o prawidłowe działanie
i produkcję materiałów video na serwisach wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska (22.01.2015 godz. 9)

Olga Golonka, digital marketing menager, zajmuje się komunikacją
w Internecie, w szczególności w mediach społecznościach,, promuje produkty
i usługi, buduje relacje i pozytywny wizerunek firmy (27.01.2015 godz. 9)

O kolejnych spotkaniach będziemy informować na naszej stronie internetowej www.staporkowmgokis.pl
Chętnych do udziału w spotkaniach – ZAPRASZMY

Informacji udziela: Wiesława Kulińska, tel. 41 374 10 86