IX kolejka 2015/2016

IX kolejka MLF 06.02.2016
Za nami IX kolejka MLF. Wielkimi krokami zbliżamy się do rozstrzygnięć. Ostatnią kolejkę połączoną z dekoracją zwycięzców planujemy na 20 lutego. W ten weekend oglądaliśmy 5 spotkań. Obyło się bez niespodzianek. Zawodnikiem kolejki zostaje Krystian Jas z Dobrych Chłopaków. Zdobył on 5 bramek w meczu i był motorem napędowym swojej drużyny w bardzo wyrównanym meczu z Radosnymi. Oglądaliśmy 44 bramki, sfaulowano zaledwie 22 razy, a sędziowie pokazali 2 żółte kartki. Była to najczystsza kolejka z dotychczasowych.
Dobre Chłopaki vs Radośni 87 (44)
W pierwszym spotkaniu kolejki DCH byli murowanymi faworytami. Jednak przyjechali do Stąporkowa w mocno okrojonym składzie. Natomiast Radośni mocno się zmobilizowali, dzięki czemu oglądaliśmy świetne widowisko. Pierwsza bramka padła w 5’ kiedy to Mastalerz przejął piłkę na środku boiska i w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnie wykorzystał szanse. Chwilę później po błędzie bramkarza Radosnych mieliśmy remis. W 7’ swojego gola zdobywa Karbownik i Dobre Chłopaki wychodzą na prowadzenie. 14’ to błąd bramkarza DCH, który wyszedł z bramki, popularny Pedro wykorzystał tą sytuację i strzałem przez całe boisko zdobył gola. Mecz toczył się cios za cios. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 44. Wydawałoby się że II połowa będzie należała do Radosnych, bo Dobrym Chłopakom zaczynało powoli brakować sił. Tak się jednak nie stało. II część to popis Krystiana Jasa, który zdobył 4 bramki. Radośni dzielnie walczyli mieli swoje okazję i również zdobywali bramki. Ciekawa sytuacja miała miejsce w 26’ kiedy to bramkarz Radosnych chyba pomylił futsal z piłką ręczną i niczym Sławek Szmal chciał pokonać bramkarz DCH rzutem przez całe boisko. Radośni zagrali dobre spotkanie jednak zabrakło odrobiny szczęścia. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 87 dla Dobrych Chłopaków.
Bramki
Dobre Chłopaki Jas 5, Karbownik 2, Dulewicz 1,
Radośni Piętak 2, Łuczyński 2, Fitas 1, Mastalerz D. 1, Kowalik 1
Zryw Zaborowice vs OSP Gosań 73 (60)
Zryw walczy o tytuł mistrzowski, a OSP po kiepskim początku zaczyna się odbijać od dna. Mecz lepiej zaczyna Zryw. Opara dopada do piłki na środku boiska i potężnym strzałem z „Ignaca” pokonuje bramkarza strażaków. Chwilę później okazji do wyrównania nie wykorzystuje Grzela, który przegrywa pojedynek z Kotwicą. Zryw jest zdecydowanie lepszy i regularnie powiększa przewagę. Pierwszą połowę zdecydowanie wygrywa 60. Jednak II cześć gry to zmiana o 180 stopni. Strażacy jakby przebudzili się z letargu. W 22’ niezawodny Bernatek zdobywa I gola dla OSP. Gosań gra zdecydowanie lepiej. Za niewykorzystaną sytuację z I połowy rehabilituje się Grzela i mamy 72. Strażacy gonią, ale Zryw jest zbyt doświadczony by dać sobie wydrzeć zwycięstwo. Wynik meczu ustala Bernatek w 37’. Gratulujemy nieobecnemu na tej kolejce kapitanowi OSP Kamilowi Lisowskiemu, któremu w niedziele urodziła się córeczka. Życzymy wszystkiego najlepszego.
Bramki
Zryw Zaborowice Opara 4, Pasierbek 2, Tomaszewski 1.
OSP Gosań Bernatek 2, Grzela 1.
Skała Niekłań vs Chłopaki GDB 131 (61)
Zdecydowane Zwycięstwo Skały. Jednak widać, że Chłopaki GDB nabierają ogrania i nie są już drużyną, która nie wie co się dzieje na boisku. Honorowe trafienie dla GDB zdobył największy walczak w drużynie Bartek Szkurłat.
Skała Niekłań Rybicki 3, Wydra 2, Wilkowski 2, Kwiecień Ł. 2, Połeć R. 2, Telecki 1, Połeć P. 1
Chłopaki GDB Szkurłat 1.
Iskara vs Bliżyn 04 (02)
Napiszę tylko, że mecz się odbył i wygrał Bliżyn. Pojedynek stał na niezbyt wysokim poziomie.
Bramki
Bliżyn Trzebiński 3, Majos 1.
Taktyczny Piątek vs Rewolwerowcy 41 (11)
Powoli tradycją się staję, że mecze w których bierze udział Taktyczny są hitami kolejki. Podobnie było w tym tygodniu. Stracie o podium. Doświadczenie vs młodzieńcza żywiołowość. Mecz lepiej zaczynają pistolety, ale nie mają sposobu na pokonanie Polewanego. Wynik w 8’ pięknym strzałem z za pola karnego otwiera Roni. Rewolwery próbują odrobić straty ale brakuję im szczęścia. Piłka jak zaczarowana trafia w słupki i nie chce wpaść do bramki. Złą passę w 14’ przełamuje Solarz i mamy 11. Tym wynikiem kończy się I część meczu. II połowa to nadal wyrównana i niezwykle dynamiczna gra. W 23’ po dotknięciu przez Wojnę piłki ręką w polu karnym sędzia dyktuję karnego, którego na bramkę zamienia Roni. W 24’ po taktycznym faulu Janika sędzia pokazuje żółty kartonik. Jest to 3 kartka w tym kolorze dla Klamy, która skutkuje zawieszeniem na I mecz. Pistolety ostrzeliwują bramkę taktycznego. Jednak podobnie jak w I połowie nic nie chce wpaść między słupki. Wynik spotkania w 36’ ustala Janik i mamy 41. Gratulujemy obu drużyną fenomenalnego widowiska.
Barmki
Taktyczny Piątek Kij 2, Janik 1, Głowala 1.
Rewolwerowcy Solarz 1.
Kartki
Taktyczny Piątek Janik 1.
Rewolwerowcy Chrzanowski 1.