II kolejka 2015/2016

28.11.2015 II kolejka MLF
Ta kolejka potwierdziła, że liga uległa znaczącym zmianą. Drużyny skazywane na porażkę dokonały wielu wzmocnień, dzięki czemu poziom MLF-u poszedł znacząco w górę. Od tej kolejki postanowiliśmy wprowadzić tytuł MVP kolejki, którego będę wybierał wspólnie z sędziami. W ubiegłą sobotę zgodną decyzją typujemy zawodnika Bliżyna grającego z numerem 21 Patryka Zygmunta (dostaję od nas ksywkę PUYOL), który do meczu z aktualnym mistrzem MLF podszedł kompletnie bez kompleksów. Znakomicie dryblował mijając graczy TP i zdobywając przy tym 2 bramki, co znacząco przyczyniło się do największej niespodzianki tej kolejki, ale o tym niżej W tym tygodniu padło 45 bramek, sędziowie pokazali 4 żółte kartki, sfaulowano 29 razy.
13:30 Bliżyn vs Taktyczny Piątek 5:5 (2:2)
I mecz II kolejki rozpoczął się punktualnie o 13:30. Naprzeciw siebie stanęli: aktualny mistrz – Taktyczny Piątek i czerwona latarnia poprzedniego sezonu – Bliżyn. W lidze typerów 90% osób typowała wysokie zwycięstwo graczy TP. Jednak Bliżyn to już nie ta sama drużyna. Wynik otworzył w 4 minucie Zygmunt, dając prowadzenie niebieskim. W 10 minucie, po bramce samobójczej „goście” prowadzili już 2:0. Taktyczni zaczęli się denerwować. W 15 minucie kontaktową bramkę zdobywa „Francja”, chwilę później do remisu doprowadza Domagała. Do przerwy na tablicy widniał remis 2:2. II połowa to dwa szybkie ciosy Bliżyna i prowadzenie 4:2. Z powodu dużej nerwowości, gra staje brutalna i momentami niebezpieczna. Na to szybko reagują sędziowie kajając graczy obu drużyn żółtymi kartonikami. W 28 minucie, piękny strzał Kija doprowadza do stanu 4:3. Bordowi za wszelką cenę starają się odrobić straty co wykorzystuje Zygmunt, który po kontrze zdobywa bramkę na 5:3. Zawodnicy TP rzucają się do szaleńczej pogoni. Zamykają graczy Bliżyna na ich połowie. Iskierkę nadziei daje „Roni”, który w 37 minucie pokonuje bramkarza. Gdy wszystkim wydaje się, że Bliżyn wywiezie 3 pkt z tego meczu równo z syreną po raz kolejny trafia Kij ratując Taktycznym 1 pkt.
Bramki:
Bliżyn: Zygmunt 2 , Cukrowski 1 , Kotowicz 1, samobójcza
Taktyczny Piątek: Kij 3, Domagała 1, Szmidt 1,
Kartki:
Bliżyn: Kotowicz 1 żółta
Taktyczny Piątek: Janik 1 Żółta, Domagała 1 Żólta.
14:10 Iskra vs Dobre Chłopaki 2:8 (0:1)
Po fatalnym meczu w pierwszej kolejce Iskra podejmuje Dobrych Chłopaków. Drużyny o podobnym potencjale co widać było w I połowie. Gra była bardzo wyrównana o czym przekonuje wynik 0:1 do przerwy, który w 10 minucie ustalił Jas. Jednak chwila odpoczynku nie posłużyła zbyt dobrze błękitnym. W II połowie na boisku prym wiedli gracze ze Smykowa, którzy regularnie trafiali do bramki, w której stał Jańczyk. W 32 minucie dwoma szybkimi akcjami zakończonymi trafieniami do bramki swój honor ratują gracze Iskry. Mecz kończy się zdecydowaną wygraną Dobrych Chłopaków 8:2.
Bramki:
Iskra: Romanowski 1, Sroka 1,
Dobre Chłopaki: Dulewicz 3, Jas 2, Ślusarczyk 1, Sadko 1, Boruń 1,
Kartki:
Dobre Chlopaki: Sadko 1 Żółta kartka
14:50 Zryw Zaborowice vs Skała Niekłań
Wspólną decyzją organizatora, sędziów oraz kapitanów drużyn uznajemy mecz za unieważniony i przekładamy na 19.12.2015.
15:30 Rewolwerowcy vs Radośni 7:3 (2:2)
Mecz dwóch młodych drużyn który pokazał nam, że rośnie kolejne pokolenie wspaniałych piłkarzy. Bukmacherzy obstawiali zwycięstwo „Pistoletów”, jednak na przekór wynik otwiera Kowalik i Radośni prowadzą 1:0. Mecze jest bardzo wyrównany i toczy się akcją za akcje. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 2:2. II odsłonę szybko zaczynają „Pistolety” i po trafieniu Solarza wychodzą na prowadzenie. Dokładają kolejne dwie bramki i prowadzą 5:2. Zawodnicy oby drużyn wściekle atakują. Po strzale Kowalczyka piłka omal nie łamie poprzeczki (niczym strzał Laguny w kultowym Piłkarskim Pokerze). Ostatnie minuty to popis tylko jednego gracza. Niezawodny Stradomski dobił przeciwników zdobywając dwie bramki . Myślę, że Radosnym zabrakło siły w II połowie i to odebrało im szansę na zwycięstwo. Jedno możemy przyznać z całą stanowczością był to mecz walki i gracze obu ekip zostawili masę serducha na boisku. Skończyło się wynikiem 7:3 na korzyść „Pistoletów”.
Bramki:
Wyrewolwerowani Rewolwerowcy: Stradomski 2, Bała 1, Kamil Kowalczyk 1, Solarz 1, Kacper Kowalczyk 1, Wojna 1,
Radośni: Kowalik 1, Łuczyński 1, Mastalerz 1.
16:10 OSP Gosań vs Kamienna Wola 5:10 (2:5)
Gosań po znacznym wzmocnieniach pokazał w I kolejce że aspiruję do górnej części tabeli. Kamionka to jak zawsze drużyna uznawana za jednego z faworytów. Mecz w 7 minucie otwiera Wiśniewski i zieloni prowadza 1:0 chwilę później odpowiada niezwykle bramkostrzelny Bernatek. I na tym skończyła się równa gra. Kamienna pokazała dużo większe zgranie i spokój w wykańczaniu akcji. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 2:5 na korzyść zielonych. II osłona to już spokojna gra Kamionki i regularne powiększanie wyniku (hat trickiem popisuje się Kos) po 32 minutach prowadząc już 10:2. Na boisku pojawia się „Prezes” publiczność szaleje i głośnymi okrzykami wita Milczarza na boisku. Ostatnie 10 minut meczu to próba poprawy wyniku przez strażaków. Po dwóch trafieniach Bernata i jednym Bernatka rozbrzmiewa dźwięk syreny, która kończy mecz jak i całą kolejkę. Kamionka pewnie wygrywa 10:5.
Bramki
Kamienna Wola: Kos 3, Mączyński 3, Wiśniewski 1 , Miążek 1, Boruń 1, Zbróg 1
OSP Gosań: Bernat 3, Bernatek 2.