Ferie 2017 z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Stąporkowie.

Ferie 2017 z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Stąporkowie.

Od dnia 30 stycznia do 10 lutego MGOKiS w Stąporkowie zaplanował zajęcia dla najmłodszych mieszkańców gminy w ramach ferii zimowych.

Od początku ferii liczna grupa zainteresowanych wzięła udział w zajęciach kuchcikowo-artystycznych, podczas których uczestnicy pod okiem instruktorów samodzielnie przygotowali „słodką tkaninę”. We wtorek 31 stycznia dzieci bawiły się podczas „Balu maskowego”, któremu towarzyszyły kreatywne zabawy, tańce i konkursy, zaś w pierwszy dzień lutego uczestnicy zajęć wyplatali samodzielnie tkaninowy kolaż, który był wprowadzeniem do zwiedzania Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi podczas wycieczki w dniu 2 lutego.

Niesamowitych wrażeń dostarczył również spektakl teatralny p.t.: „Ronja, córka rozbójnika” obejrzany w łódzkim Teatrze Pinokio podczas wyżej wspomnianej wycieczki.

Każdego dnia odbywały się również ciekawe zajęcia z Biblioteką dla dzieci, która przygotowała gry planszowe i liczne niespodzianki.

W dniu 3 lutego odbył się pokaz sprzętu przeciwpożarowego połączony z gaszeniem poprowadzony przez Pawła Remlingera – specjalistę ds. sprzętu przeciwpożarowego, a po nim zajęcia kuchcikowo-artystyczne podczas których dzieci uczyły się przygotowywać oraz piec zapiekankę.

Ferie kulinarne - robienie zapiekanki
Wycieczka centrum włókiennictwa w Łodzi
Wycieczka centrum włókiennictwa w Łodzi - czółno włókiennicze
Bal maskowy
Bal maskowy
Pokaz gaszenia
Tworzenie gobelinów tkannowych - w tle gotowa praca
Teatr Pinokio