ASUMPT

Zespół wokalno-instrumentalny „ASUMPT”


Zespół wokalno-instrumentalny „ASUMPT” działa przy M-GOKiS w Stąporkowie od 2014 roku. Zespół na co dzień śpiewa głównie poezję, szanty i piosenki turystyczne.
Zespół występuje podczas licznych uroczystości i koncertów na terenie gminy Stąporków i całego województwa świętokrzyskiego, m. in. 21. 03. 2015 r. „ASUMPT” zaśpiewał w Starostwie Powiatowym w Kielcach, podczas uroczystości wręczenia odznaczeń rezerwistom Wojska Polskiego, a także w Wojewódzkim Domu Kultury na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego podczas Jubileuszu 20-lecia powstania Wojewódzkiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych w dniu
8 czerwca 2015 r. W czerwcu 2016 r. Asumpt zaśpiewał również koncert w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy w Końskich podczas Dni Kultury Chrześcijańskiej.
Osiągnięcia:
II miejsce w finale XI Festiwalu Pieśni Wielkopostnychw Daleszycach w dniu 22. 03. 2015 r.
I miejsce w VIII Integracyjnym Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej w Skarżysku-Kamiennej w dniu 30 maja 2015 r.

SONORE

SONORE
Zespół działa przy M-GOKiS od 2013 roku. Jest to formacja wokalna, przeznaczona dla dzieci
w wieku od 10-13 r. ż. Zespół śpiewa piosenki estradowe, poetyckie, turystyczne i inne – zależnie od okazji. Uczestnicy zajęć uczą się prawidłowej emisji głosu, czystej intonacji, pracują nad dykcją oraz rozwijają umiejętność współdziałania w grupie. Mają też okazję oswajać się z tremą, związaną z występami publicznymi.
Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu po ustaleniu przez instruktora terminu spotkań z grupą.